SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.

IF Mölndal Fotboll Lag P13 i stolt samarbete med Bostjärnan, Opslogix, Mark & Energibyggarna, Bjurfors Equipe finance
 
⚽️ ⚽️ ⚽️

Vi är ett stort gott gäng killar födda 2013 som har kul och tränar fotboll ihop på Enerbacken och Åby i Mölndal.

Ibland spelar vi även matcher mot andra lag från närområdet.

⚽️⚽️⚽️

Har du lust att vara med så hör av dig till någon av oss ledare så är ni välkomna till en träning för att prova på. 

Jus nu tränar vi på tisdagar 18.30-20.00 (Åby 4) och torsdagar 17.15-18.30 (Åby 2).

⚽️⚽️⚽️

Det enda som behövs är: 

👕 kläder efter väder 

👟 skor lämpliga för fotboll

🦵🏼 benskydd

🍼 en flaska med vatten

...och ett glatt humör 🤗

 

 Alla är hjärtligt välkomna!

⚽️⚽️⚽️

 

Hälsningar

Christian, Christian, Johan, Peter, Peter, David, Tommy, Daniel och Joakim

 

 

Christian Brattström

📱0725 12 78 65 📧 chris.brattstrom@gmail.com

Christian Skogsmo 

📱0702 88 11 11 📧 christian.skogsmo@gmail.com

Daniel Hokander   

📱0760 22 91 33 📧 hokander@hotmail.com

David  Vest      

📱0705 81 46 60 📧 davve@davve.net

Joakim Roos   

📱0736 74 38 88 📧 joakim.roos@live.se

Johan Lück

📱0709 78 77 52 📧 johan.luck@wtwco.com

Peter Manhof    

📱0722 30 08 76 📧 peter.manhof@gmail.com

Peter Grahm            

📱0761 80 80 79 📧 p_grahm@hotmail.com

Tommy Johansson   

📱0730 34 56 30 📧 tommy_johansson@hotmail.com

 

2023-11-30 09:56

Stort tack till våra lagsponsorer som möjliggjorde inköpet av snygga, sköna träningsjackor till killarna! ❤

Bostjärnan

Opslogix

Mark & Energibyggarna

Bjurfors

Equipe finance

 
 
Huvudsponsor
Guldsponsorer
Sponsorer